Certyfikowana szkoła z wieloletnimi tradycjami

SZKOLENIA STRAŻY
MIEJSKIEJ I GMINNEJ


Szkolenie, kurs, instruktaż, warsztaty

Szkolenie jest procesem stwarzającym możliwości uzyskania i ulepszenia umiejętności zawodowych.

Szkolenie podstawowe strażnikow miejskich

Cena brutto szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich) wynosi w I połowie 2023 roku średnio 3480,00 zł dla jednostek z województw południowych i centralnych oraz w przedziale 3550,00-3580,00 zł dla jednostek z województwa pomorskiego i ościennych ( oferta szkol. była przesyłana do wszystkich jednostek na początku stycznia 2023 roku ). W opłacie uwzględniono koszty szkolenia i wydanych materiałów szkoleniowych, zakwaterowania, całodziennego wyżywienia oraz pobytu na sesji egzaminacyjnej.

Studium oferuje dobre warunki zakwaterowania  /pokoje ,2,3,4 osobowe, wyposażone w  łazienki, lodówki i telewizory/, szkoleniowe /sala wykładowa wyposażona w sprzęt audio-video i mata judo/oraz wyżywienia /smaczne, domowe posiłki uwzględniające życzenia słuchaczy/ w budynku szkoleniowo-hotelowym w Gdańsku ul Wiosłowa 61 /wyspa Sobieszewska/.   Zajęcia szkoleniowe realizowane są przez wykwalifikowaną, wyselekcjonowaną kadrę wykładowców ze środowiska policyjnego i straży miejskiej, posiadającą odpowiednie przygotowanie merytoryczne, metodyczne i praktyczne oraz kilkunastoletni staż w zakresie prowadzenia szkoleń podstawowych i specjalistycznych dla strażników gminnych /miejskich/. Wykaz kadry wykładowców na www.sm-studium.eu. Zasady pobytu i kształcenia słuchaczy w Studium oparte są na regulaminach  i zasadach dyscypliny służbowej określonych dla funkcjonariuszy odbywających szkolenia w Policji.  Słuchacze, na podstawie egzaminów wewnętrznych,  podlegają  bieżącej ocenie obejmującej stopień sprawdzenia przyswojonej wiedzy i opanowanych umiejętności.
Najbliższe szkolenia:
 • 06 marca  - 06 kwietnia 2023 r. -  szkolenie podstawowe w systemie stacjonarnym 
 • 19 kwietnia - 20 maja 2023 r. -  szkolenie podstawowe w systemie stacjonarnym
 • 19 czerwca ?-20 lipca 2023 r. -  szkolenie podstawowe w systemie stacjonarnym     
 •  

Zajęcia szkoleniowe, wyżywienie i zakwaterowanie odbywają się w nowym budynku szkoleniowym w Gdańsku ul. Wiosłowa 61 ( Wyspa Sobieszewska). W obiekcie znajdują się pokoje 2, 3 i 4 osobowe wyposażone w łazienki i telewizory, sala wykładowa wyposażona w sprzęt audio-wideo oraz sala do przeprowadzenia zajęć z taktyk i technik interwencji (mata o powierzchni 120 m.kw).

Szkolenie podstawowe realizowane jest na podstawie załącznika do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 28 marca 2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich). Zasady pobytu i kształcenia słuchaczy w studium oparte są na regulaminach i zasadach dyscypliny służbowej określonych dla funkcjonariuszy odbywających szkolenia w Policji. Słuchacze, na podstawie egzaminów wewnętrznych, podlegają bieżącej ocenie obejmującej stopień sprawdzenia przyswojonej wiedzy i opanowanych umiejętności.

Zobacz program szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich)


Przeszkolenie uzupełniające w zakresie kontroli ruchu drogowego:
 • 24 lutego 2023 r. - w systemie zdalnym
 • 21 kwietnia 2023 r.  - w systemie zdalnym
 • 23 czerwca 2023 r. - w systemie zdalnym
Omówienie wszystkich zmian ze szczególnym uwzględnieniem: zmian związanych z ruchem pieszych, osób poruszających się przy pomocy urządzenia pomagającego, poruszających się hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego, zmian związanych z definicją drogi i jej częściach oraz zasad zatrzymywania pojazdów na drodze, zmian związanych z wysokością kar grzywny za wykroczenia oraz taryfikatora mandatów karnych.
Prowadzący - podinsp. mgr Tomasz Ziemiański. Koszt szkolenia wynosi 90,00 zł brutto od uczestnika. W przypadku jednorazowego zgłoszenia minimum 5-6 uczestników przysługuje 33% promocja. Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej  na mail studiumsm@wp.pl  jednostka zgłaszająca otrzyma link wraz z instrukcją logowania. Wszyscy uczestnicy otrzymają aktualne zaświadczenia ukończenia przeszkolenia uzupełniającego w zakresie kontroli ruchu drogowego


Zgłoszenie na szkolenie większej ilości uczestników może podlegać negocjacji cenowej.

Wykładowcy:

Wojciech Wasilewski

 • absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Obrony Narodowej,
 • specjalista w zakresie prawa administracyjnego i prawa wykroczeń, kontroli i audytu w administracji publicznej,
 • specjalista i praktyk w zakresie bezpieczeństwa publicznego i funkcjonowania służb mundurowych,
 • wykładowca Studium Szkolenia Specjalistycznego w Gdańsku, Płockiego Uniwersytetu Ludowego, Centrum Edukacji Grupy Orlen, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, 
 • współautor książki "Straże gminne (miejskie) zasady ogólne działania" oraz współpracownik i autor wielu publikacji w kwartalniku "Strażnik".

Edmund Skrzypek

 • Akademia Spraw Wewnętrzych Wydz. Porz. Publicznego, Politechnika Gdańska studia podyplomowe pedagogiczne, studia II stopnia Wydział Prawa I Administracji Uniwerytet Warmińsko-Mazurski
 • Służba w policji od 1986 do 2011.
 • W latach 1994-2010 wykladowca Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku.
 • Od 1991 prowadzi szkolenia: strażników miejskich gminnych, od 1998 r.kandydatów ubiegających się o licencję pracownika ochrony, pracowników poczty i banku z zakresu bezpieczeństwa. 

Mirosław Bartulewicz

 • Administratywista, 
 • Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Administracja i Prawo (studia magisterskie - dwu kierunkowe), a wcześniej absolwent Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku na kierunku Administracja - Bezpieczeństwo Publiczne (studia licencjackie). 
 • Szkoleniowiec pracujący od 21 lat w Komendzie Straży Miejskiej w Toruniu, do niedawna Pełnomocnik Komendanta do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych oraz Administrator Bezpieczeństwa Informatycznego, a w chwili obecnej Komendant Straży Miejskiej w Toruniu. 

Jarosław Paralusz

 • Psycholog, absolwent: Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz wydziałów: historii oraz pedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył także studium pedagogiczne uprawniające do prowadzenia zajęć dydaktycznych. 
 • Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi podczas 15 lat służby w Komendzie Straży Miejskiej w Toruniu, gdzie odpowiedzialny był za kontakt z mediami, działania z zakresu prewencji kryminalnej, szkolenia oraz opiekę psychologiczną. 

Szkolenia nad morzem w ośrodku Studium

Wyspa Sobieszewska posiada status wyspy ekologicznej i jest nadmorską dzielnicą Gdańska, usytuowaną w odległości 21 km od jego centrum (komunikacja ZTM) oraz bliskim sąsiedztwie Sopotu, Gdyni, Malborka. Na terenie wyspy znajdują się dwa rezerwaty przyrody (Ptasi Raj i Mewia Łacha), szlak turystyczny pieszy oraz rowerowy (24 km).


Ośrodek położony jest blisko sosnowego lasu, przez który (około 15-20 min) dojdą Państwo na szeroką, piaszczystą plażę. Niedaleko ośrodka (około 300 m) znajduję się przeprawa promowa na Mierzeję Wiślaną przez uchodzącą do morza rzekę Wisłę.